4.BÖLGE MAÇLARI

ZAMANIN BEKÇİSİYLE PENTA ZAMANI

4. Bölge maçlarındaki en dikkate değer hareket, hiç şüphe yok ki Zilean’ın pentasıydı. Power Shot takımının orta koridor oyuncusu Laserdance, rakibi bombalarla dans ettirdi ve takımını zafere ulaştırdı. Hâl böyleyken serinin ikinci maçında Gazi Underdogs’un orta koridoru Sangrariell’in bitiriciliği, Hecarim’in doğru zamanda doğru yerde bulunuşu ve Karma’nın doludizgin desteği ile durum eşitlendi. Eşleşme 1-1 sonuçlandı.

1-1 biten bir diğer karşılaşma da Hacettepe Reignover ile Red Crew Nti Gaming arasında yaşandı. İlk maçta Shen’in üstün performansına, koridorunu domine etmesine ve bir hiper taşıyıcı gibi oynamasına rağmen takım arkadaşı Zed gölgelerle dans ederken ayağını burktu ve fazla bir varlık gösteremedi. Buna mukabil Red Crew takımı da fırsatı değerlendirdi ve kazanmayı bildi. Bununla beraber ikinci karşılaşmada daha dinamik ve kararlılıkla maça başlayan, maçı götüren ve Nexus kulelerine dayanıp oyunu bitiren takım Hacettepe Reignover oldu. Özellikle Eomer’in Caitlyn şampiyonunu ustalıkla kullanması izleyenleri memnun ederken; rakibi 42 dakika 57 saniye süren maç boyunca bolca sıkıntıya soktu.

4. Bölgenin 3. eşleşmesinde  zafere giden yolun taşlarını döşeyen kişi Old School takımının ormancısı oldu. Invisiblekiss’in hem Kha’Zix hem de Shyvana’ya olan hakimiyeti, harita kontrolü, hareketliliği ve agresif oyun tarzı Hacettepe Five takımını iki maçta da bozguna götüren itici güç oldu. Old School’un ormancısı “Vurduğum ölür, vurmak üzere olduğum ölüme hazırlanır” demiş oldu bir anlamda. Her ne kadar ikinci maçta Hacettepe Five’ın nişancısı güzel bir dörtte dört almış olsa da, mağlubiyetten kurtulmak pek olası değildi.