3.BÖLGE MAÇLARI

 

 3. BÖLGE FİNALLERİ 

Üniversite Ligi 3. Bölge Finalleri açılışını QUICK FICTION ESPORTS – HEROES OF AKDENİZ eşleşmesi ile yaptık. Karşılaşmalar 2-1 QUICK FICTION lehine bitti ve böylelikle Bölge Finalleri nezdinde bu sene ilk kez 3 maça uzayan bir seriye tanıklık etmiş olduk. 3 maçta da Caitlyn, Twisted Fate ve Ivern yasaklamaları gördük. Karşılaşmaların ilkinde AKDENİZ üst koridor oyuncusu Goldenpuuuuunch’ın müthiş  Illaoi performansına şahitlik ettik. Erkenden ilk kanı döken ve ilk kuleyi alan Goldenpuuuuunch, rakibini oyunda ciddi şekilde düşürdü. QUICK FICTION takımının, ağırlığı alt koridorlarına vermesi, oyuncunun işini daha da kolaylaştırdı ve AKDENİZ üst koridorunun dokunaçları, tüm Vadi’yi parça parça etkisi altına almaya başladı. Illaoi’nin durdurulamaz ilerleyişi karşısında çaresiz kalan QUICK FICTION ekibi, yüksek oranda geri düştüğü maçta dakika 29 dolaylarında katliam yaptı ve ibre bir anda tersine döner gibi oldu. Nitekim çok çekişmeli geçen maçta 45 dakikanın sonunda kazanan taraf HEROES OF AKDENİZ ekibiydi.

2. maçta AKDENİZ’in orta ve üst koridor oyuncuları rolleri değiştirdi. Buna karşın QUICK FICTION ESPORTS da daha güvenli bir kompozisyon kurarak kontrollü oynamaya çalıştı. Öne geçtiği zaman da avantajı elinde tutmayı başarınca seride eşitliği getiren gelişme yaşandı ve 2. maçın sahibi QUICK FICTION ekibi oldu. Galibiyetin mimarı, incelikli Varus performansı ile QUICK FICTION alt koridor oyuncusu Alre Alastegiel oldu. Üç maçlık serinin son karşılaşmasında ise yine QUICK FICTION galip geldi fakat bu sefer başroldeki isim takımın ormancısı QuickF Hei oldu.

MEVA ESPORTS CLUB – DEU PASS INSIDERS eşleşmesinde, 3 maçta da Kled, Fiora ve Caitlyn yasaklaması gördük. Özellikle Caitlyn yasaklamalarından ötürü son zamanların favori saldırı gücü taşıyıcılarından Piltover Şerifi’ni 6 maç boyunca izleme şansı bulamadık. MEVA ile DEU PASS arasındaki ilk mücadele inanılmaz hızlı başladı. MEVA ormancısı TESISAT Ç, erken dakikalarda yaptığı 2 baskınla 3 skor kazandırdı takımına. DEU PASS orta koridorunu muazzam bir baskı altına aldılar. Üst koridorun dominant şampiyonu Renekton ile oynayan MEVA üst koridoru MTLL aaaa, rakip kuleyi erkenden alıp haritada dolanmaya başlayınca DEU PASS için işler hiç mi hiç iyiye gitmedi. Özellikle ormancılarının oyunda çok geri düşmüş olması sebebiyle ilk maçı kaybettiler. İkinci maçta MEVA takımı, kurduğu kompozisyonun avantajlarını iyi değerlendiremeyince seride durum eşitlendi ve DEU PASS galibiyete uzandı. Son maça geldiğimizde, MEVA ormancısının başarılı kule altı baskınıyla başladı olaylar silsilesi. TESISAT Ç, Graves ile Vadi’nin her noktasında hüküm sürmeye ve her koridordan skor çıkarmaya devam etti. Dakika 25 dolaylarında iyice açılan skor ve altın miktarını bir türlü kapatamayan DEU PASS ekibi, 3. Bölge Finalleri’ne veda etmek durumunda kaldı.

Bölge Finali’nde Selçuk Üniversitesi’nin iki takımı QUICK FICTION ESPORTS ve MEVA ESPORTS CLUB karşı karşıya geliyordu. Her iki takım da hasar potansiyeli yüksek ve kitle kontrol açısından elverişli şampiyonlar seçmeye odaklandılar. Seçim ve yasaklama ekranında oldukça temkinli davrandılar. İlk maçta Nexus’tan dönen bir oyun seyrettik, heyecandan yerimizde duramaz olduk. Tam bitti derken bir anda geri dönen MEVA, ilk maçta gülen taraf oldu. Bu durumun sonucunda moral kaybeden QUICK FICTION oynanan diğer maçlarda da hatalı kararlar vermeye başladı. Rakibinin mental açıdan toparlanmasına fırsat tanımayan MEVA ekibi kalan maçları da kazanmayı ve beş maçlık seriyi 3-0 ile tamamlamayı bildi.