3.BÖLGE MAÇLARI

 

SÜREÇ DARALDIKÇA HEYECAN DA ARTIYOR HATALAR DA 

 

4. haftayı arkamızda bırakırken, DEU PASS INSIDERS ile HEROES OF AKDENİZ arasındaki maçtan İzmir temsilcisi üstün çıktı.  Geçen haftanın en gözde takımlarından AKDENİZ’in iki maçta da bir türlü oyuna ortak olamaması ve galibiyete giden yola girmek için gerekli adımları atamaması beklenmedik bir gelişmeydi. Özellikle ilk maçta DEU PASS alt koridor ikilisi Rager Carry ve Mr 0gO, koridoru alt üst etti. Bununla da yetinmeyen ikili, diğer koridorlara da ağırlığını koymayı ve takım savaşlarında üzerlerine düşen görevleri fazlasıyla yapmayı bildi. AKDENİZ’in orta koridor oyuncusu Hudlesstone’un Twisted Fate performansı da ortalamanın oldukça altındaydı. Halbuki Hudlesstone daha önce de oynadığı İskambil Ustası ile harika işler çıkarmasını bilmiş ve attığı her kartla rakibini deşip geçmesini başarmıştı. İlk maçtaki moral bozukluğuna rağmen ikinci karşılaşmaya çok daha iyi başlayan AKDENİZ’in orta koridoru, maçın başında hem ilk kanı almayı bildi hem de maç içinde zafer için gerekli ilk girişimleri yapmayı. Fakat diğer takım üyelerinin aynı şekilde performans gösterememesi ve DEU PASS ormancısı Didyma’nın Rek’Sai ile yerin altında da üstünde de dehşet saçması sonucunda HEROES OF AKDENİZ bu haftayı puan alamadan kapattı.

 

MEVA ESPORTS CLUB, NONAMES’i iki maçta da yenmesini bildi. Nitekim NONAMES ekibi hâlâ daha galibiyetle tanışabilmiş değil. Biraz şanssızlık ve biraz da acelecilik bu ekibi mağlubiyete götüren ana etkenler oldu. Aslında bu hafta MEVA karşısındaki ilk maça gayet de iyi başlamışlardı. Çok erken yapılan ve başarılı olunan bir orman baskını sonucunda ilk kanı dökmüşler, oyunun erken safhasına egemen olmuşlardı. Heyecan çıtasının bir hayli  yüksek olduğu maçta MEVA üst koridoru MTLL aaaaa’nın Renekton ile yaptığı oyun, deyim yerindeyse bir fırtınaya dönüştü. Bir türlü durdurulamayan Kumların Kasabı, NONAMES ekibi oyuncularını canından bezdirdi ve ilk maçı MEVA’ya kazandırdı. İkinci maçta moralman zayıflamış ve ilk maça nazaran daha vasat oynayan bir NONAMES ekibi olunca, sonuç kaçınılmaza dönüştü ve MEVA hanesine iki galibiyet yazdırdı.

 

QUICK FICTION ESPORTS – HOBOLAR karşılaşmalarının ilkinde, 7.6 Yaması ile tekrardan alıcıya çıkan ve yepyeni bir stil ile vadiye dönen Galio’yu görme şansı bulduk. QUICK FICTION ekibinin üst koridor oyuncusu Turkmen’in oynadığı Galio, maalesef oyuna pek etki edemedi ve beklentileri karşılamadı. Maça kötü başlayıp ilk kanı da rakibe veren oyuncu, mücadele boyunca sönük bir performans sergiledi. HOBOLAR orta koridoru Cihad Baba’nın Ziggs’i, ilk maçı HOBOLAR’a getiren etkendi. 30 dakika süren maçta Ziggs’in bombaları tüm Vadi’de seksek oynadı. İkinci karşılaşma inanılmaz hızlı başladı ve devamında da bu hızı kaybetmedi. 52 dakika sürmesine rağmen heyecan hep dorukta kaldı. QUICK FICTION ormancısı Jián’ın iki defa Baron çalması maçın en önemli anlarıydı. Aksiyonun bitmediği maç tamamlandığında bu defa kaybeden taraf HOBOLAR oldu.