2.BÖLGE MAÇLARI

RAKİBİNİN KRİZİ SENİN FIRSATINDIR

Team Lane Guardians takımı zirveyi bırakmaya niyetli değil… Night Watch ekibi karşılaşmalarından 2 zaferle ayrılan ve puanını 15’e çıkaran TLG’yi, aynı puandaki bir diğer takım Yeditepe Eagles takip ediyor. TLG – Night Watch maçlarının ilkinde ortalama bir oyuna tanık olduk. İkinci maçta ilk kanı ve ilk kuleyi alan TLG ekibi, rakibinin ne ejder ne de kule almasına müsaade etmeden oyunu 21-3 gibi ciddi bir skor farkıyla tamamlandı. Geçtiğimiz hafta harikulade oyunlar yapan Night Watch alt koridor ikilisi Supra1 ve Blooregard Kazoo, bu hafta beklenenin bir hayli altında kaldı.
Team Solo Büt – Marmara Champions eşleşmelerinin ilkinde Marmara ekibinin orta koridor oyuncusu Rêbirth, beklenmedik bir seçim yaparak Jarvan şampiyonunu kilitledi. Buna karşın ilk kanı dökülen kişi de kendisi oldu. Akabinde TSB orta koridoru Feyd B, alt koridorda çıkan fighta koşarak değil uçarak gitti ve oradan da iki skor çıkarmasını bildi. Sonradan hem orta kodidorda hem de diğer koridorlarda TSB ekibi ileri seviyede hakimiyet kurmaya başladı. TSB nişancısı Prenses Ramazan’ın da Lucian şampiyonuyla gerçek bir infazcıya dönüşmesi sonucu Marmara Champions için mağlubiyet kaçınılmaz oldu. İkinci karşılaşmada Marmara, ilk maça nazaran daha istekli bir performans sergiledi. Her ne kadar rakibi 2 defa Baron Nashor’u çalmayı başardıysa da Marmara ekibi zafere giden merdivenin basamaklarını çıkmasını bildi. Böylelikle Marmara ekibi, 3. hafta biterken ilk galibiyetini almış oldu.
Yeditepe Eagles takımı gümbür gümbür gelmeye devam ediyor… Bu hafta Hodri Meydan ile oynadığı iki maçı da kazanmasını bilen Yeditepe, iyi takım oyunu nasıl oynanır sorusunun yanıtını vermeyi yüksek oranda  başarıyor. İlk hafta açılışı en güzel yapan ekiplerden Hodri Meydan, rakibi karşısında direniş gösterse de başarılı olamadı. İlk maçta Hodri’nin ormancısı Nyarth, Hecarim şampiyonuyla şahane bir Beşte Beş yapmış olsa da devamını getiremedi. İkinci maçta ise 5 dakikada 3 skor alan Yeditepe ormancısı Chaoscream, oyun başında rakibinin yaptığı hataları oyun boyunca cezalandırdı. Bu da yetmezmiş gibi Yeditepe’nin orta koridoru im a supernova ve nişancısı s p a c 3 de fevkâlade bir oyun koyunca ortaya, Hodri Meydan takımı 27. dakikada rakibine teslim olmak zorunda kaldı.