3.BÖLGE MAÇLARI

 

KAZANMANIN FORMÜLÜ BİREYSELLİK DEĞİL  BİRLİKTELİKTİR
Deu Pass Insiders ile Hobolar’ın oynadığı maçların ilkinde takım savaşlarının uzama oranı ile takım savaşlarını Hobolar’ın kazanma yüzdesi paralellik gösterdi. Deu Pass ekibi anlık durumlarda iyi reaksiyonlar gösterse de uzun vadede dirayetli olamayan bir ekip görüntüsü sergiledi. İkinci maça çok daha iyi başlayan takım Deu Pass oldu. Erken ve orta da bu iyi gidişatı muhafaza etti. Dakika 19’da skor tabası Deu Pass lehine 9-1 idi. Birkaç dakika sonra rüzgar tersine doğru esmeye başladı ve Hobolar oyuna ortak oldu. Zaman geçtikçe ortaklık bozuldu ve oyunun tek hâkimi Hobolar hâline geldi. İlk maçta Kog’Maw ile güzide bir performansla oynayan Ânky, ikinci maçta da ortalama üstü bir Ezreal oyunu ile takımını taşımayı bildi.
Heroes of Akdeniz – Meva Esport Club eşleşmesinin ilk maçı başarılı bir counter jungle denemesi ile başladı. İlk kanı erkenden döken Heroes of Akdeniz’in üst koridorunda da ezici bir üstünlük kuruldu. Tabiri caizse Akdeniz’in üst koridor oyuncusu Goldenpuuuuunch, Camille oyunuyla üst koridorda bağımsızlığını ilan etti ve rakibini erken safhada oyundan düşürdü. Buna karşın ilerleyen dakikalarda Akdeniz takımında yapılan bireysel hatalar ve bu hataların sık sık tekrarlanması sonucu Meva Esport rakibi cezalandırmasını bildi ve daha iyi bir takım oyunu sergileyerek rakibine bozgunu yaşattı. Bireysel yeteneklerin değil takım oyununun önemini gösterir nitelikte bir maç yaşandı. Heroes of Akdeniz ekibi ikinci maçta aynı hatalara düşmedi yahut düştüğü zaman da daha güçlü bir şekilde kalkmasını bildi ve takımı arasındaki kopukluğu giderdi. İlk haftanın en iyi orta koridorlarından olan Akdeniz oyuncusu Huddlestone, Corki ile bir makineli tüfek gibi taradı rakiplerini.
2. hafta maçlarının tamamlanmasıyla birlikte tüm bölgeler arasında en yüksek puana ulaşan takım Quick Fiction Esports oldu. Geçen hafta Meva Esports karşısında 2 zafer alan ekip, bu hafta da Nonames takımını 2 maçta da  yenerek 4 galibiyete ulaştı. İlk maçın ilk 30 dakikasında alınan skorlar ve altın miktarı hemen hemen eşitken, ne olduysa son 7 dakikada oldu ve birbiri ardına düşen kuleler ile Nonames takımı bozguna uğradı. İkinci maça hızlı başlayan ekip Quick Fiction oldu. Dürtme odaklı bir kompozisyon kuran ve bunu başarıyla uygulan Quick Ficton ekibi maçın sonunda gülen taraftı.