2.BÖLGE MAÇLARI

 

RAKİBİ YENMENİN  YOLU KENDİ SINIRLARINI AŞMAKTAN GEÇİYOR

 

HODRİ MEYDAN – NIGHT WATCH eşleşmesinde temposu çok yüksek maçlar izleme fırsatı bulduk. NIGHT WATCH’un orta koridoru Nizamı Âlem, birçoğumuzun çokça özlediği Azir’i günler sonra Vadi’de görmemizi sağladı. Fakat Kumların İmparatoru hâlâ yeterince kuvvetli bir seçim değildi ve Azir’in yeteri kadar güçlü olmadığı bu maçla kanıtlanmış oldu. Harikulade bir Kalista performansı sergileyen takım arkadaşı Supra1, takımı taşıyabilmek adına her şeyi yaptıysa da başaramadı. Son dakikaya kadar doğru hamleyi bekleyen HODRİ MEYDAN ekibi, kritik bir takım savaşını kazanınca uzayan ölüm sürelerinden faydalanarak rakibin Nexus’una dayandı ve de oyunu bitirdi.

İkinci maçta da rekabet oldukça yüksekti. Heyecan bir an olsun dinmedi. Rekabeti nihayete erdiren ve oyuna son noktayı koyan ise NIGHT WATCH ekibinin nişancısı Supra1 oldu. İlk maçta yapmak istediğini ikinci maçta fazlasıyla başardı. Hemen her hafta ortalamanın üzerinde bir performans sergileyen oyuncu, gelecek maç -veya maçlar- için de umut vaat ediyor.

 

TEAM SOLO BÜT – TEAM LANE GUARDIANS mücadelelerinde TLG orta koridor oyuncusu DtmS için ne söylesek az kalır. Kusursuza yakın bir oyunculuk sergileyen DtmS, bu hafta oynanan maçlar baz alınırsa açık ara farkla en iyi orta koridor oyuncusu idi. Gücün Karanlık Yüzü Syndra ile ne sınır ne de rakip tanıyan DtmS’nin Karanlık Küreleri oyun boyunca ortalığı kasıp kavurdu, oyuncu her iki maçta da “Dörtte Dört” yaptı.  TEAM SOLO BÜT rakibe yanıt verebilmek konusunda oldukça çaresiz ve yetersiz kaldı. Hafta itibarıyla en iyi KDA sıralamasının ilk 5’inde üç TLG üyesi bulunuyor.

 

MARMARA CHAMPIONS ekibi istikrar konusunda sıkıntılar yaşamaya ara vermiş gibi duruyor. Bu hafta YEDİTEPE EAGLES karşısında aldıkları iki maç da büyük önem arz ediyordu. Karşılaşmalara oldukça iyi hazırlandığı her hâlinden belli olan Marmara ekibi, maçları ezici üstünlüklerle tamamladı. İlk haftadan itibaren kendini olgunlaştıran ve istediği takım oyunu bu hafta büyük ölçüde ortaya koyan MARMARA, YEDİTEPE EAGLES ekibini haritadan silmeyi ve oyunun hâkimi olarak herkesi şaşırtmayı başardı. Takımdaki bu yenilik ve kazanma arzusu, MARMARA’nın gelecek haftaki karşılaşmasını şimdiden merak ettiriyor.