3.BÖLGE MAÇLARI

 

AYRIK İTTİRİRKEN AYRI DÜŞME

Deu Pass Insider geçtiğimiz hafta Hobolar karşısında 2 bozgun almıştı. Bunun en temel sebebi, uzayan takım savaşlarında gerekli disiplini sağlayamamaları idi. Görülen o ki bu hususta kendilerini güncellemişler ve kendilerine birtakım yeni taktikler belirlemişler. Böylelikle bu hafta aynı dertten muzdarip olmayan Deu Pass ekibi, Quick Fiction Esports karşısında ilk maçı olmasa da ikinci maçı kazanmasını bildi. İlk maçta Quick Fiction’ın orta koridoru QuickF Aksu, oynadığı Lux şampiyonuyla vadiye ağırlığını koydu. QuickF Aksu’nun ellerinde hayat bulan Işık Leydisi, hemen her yeteneğiyle rakiplerinin canına okudu. Deu Pass’ın üst koridoru Deu Aku, yaptığı Fizz seçimiyle ilk başta şaşırtsa da, erken ve orta oyunda rakibine inanılmaz bir üstünlük kurdu. Nitekim zaman geçtikçe oyundan düştü ve nihayetinde kaybeden ekibin bir parçası oldu. İkinci maçta ise Deu Aku’nun Camille şampiyonuyla yıldızlaşmasına ve takımına bir galibiyet daha kazandırmasına şahit olduk.
Maça talihsiz bir şekilde başlayan Meva Esports Club ormancısı TESISAT Ç, 2 seviye iken Kırmızı Korkabuk ile olan mücadelesini kaybetti ve öldü. Sonrasında da Mavi Gözcü’de baskın yiyen TESISAT Ç, kendisini gafil avlamaya çalışan rakibinden ilk kanı almasını başardı ve kötü şansını ekarte etti. Maç boyunca Hecarim şampiyonuyla tabiri caizse Vadi’de at koşturan Meva ormancısı, toplamda 2 ejder 1 baron kazandırdı takımına. 1 defa da rakibinden Alev Ejderi’ni çaldı.  Meva üst koridoru Mtll aaaa da Renekton ile insafsız bir yırtıcıya dönüşünce Hobolar ekibi mağlubiyetin tadına bakmak zorunda kaldı. İkinci maçta uzun süre sükûnet hüküm sürdü. Ufak takaslarla ve minyon kesmekle geçen erken safha bittikten sonra Meva Esports oyunda ağırlını anbean hissettirmeye başladı. İlk oyunun tekrarı niteliğinde Meva’nın ormancısı ve üst koridoru yine oyunda öne çıkan isimler oldu. Böylelikle Meva galibiyet sayısını 3’e çıkardı. Hobolar ise toplamda almış olduğu 2 zaferle 5. sıraya geriledi.
3. haftanın da bitmesiyle birikte Nonames takımı hâlâ daha galibiyetle tanışabilmiş değil. Heroes Of Akdeniz’e karşı oynadığı ilk maçta erkenden başlayan agresifliklere karşın gayet organize bir yanıt veren ve skorları alan taraf Nonames oldu. Buna karşın Akdeniz takımı bu duruma hızlıca erittiği 2 kule ile yanıt verdi. Akdeniz’in üst koridor oyuncusu Goldenpuuuuunch, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Camille ile muazzam bir performans gösterdi ve ilk maçtaki galibiyetin mimarı oldu. Nonames, başlangıçta Goldenpuuuuunch’ı rahat bırakmamak ve oyundan düşürmek adına birtakım hamleler yapmıştı ve başarılı da olmuştu. Fakat uzun vadede oyuna dönen ve üstüne üstlük rakibini de oyun dışı eden Akdeniz üst koridorunu tebrik etmek gerekir. Keza bu tebrik ikinci maç için de geçerli olmalı. Çünkü Maokai şampiyonuyla verdiği mücadele takdire şayandı. Maçın özeti bir anlamda “Ölmüyor ama öldürüyor” cümlesi olabilir. Alınan iki galibiyetten sonra Heroes Of Akdeniz ekibi topladığı 15 puanla, bir diğer 15 puanlı takım olan Quick Fiction Esports ile liderliği paylaşıyor.