2.BÖLGE MAÇLARI

 

VİKTOR İLE VİCTORY 

Yeditepe Eagles – Team Solo Büt mücadelesinde ilk iki haftanın en uzun maçı yapıldı. Tamı tamına 71 dakika 39 saniye süren maçta Team Solo Büt ekibi Baron Nashor’u 4, Kadim Ejderha’yı 2 kere kesmiş olsa da bir türlü arkasını getiremedi ve arzu ettiği rotasyonları yapmakta başarısız oldu. Buna karşın, nice zamandır Vadi’de gör(e)mediğimiz Lucian’ı seçen Spac3 ve orta koridorun kuvvetli şampiyonlarından Viktor ile güzel oyunlar yapan Im a Supernova sayesinde Yeditepe Eagles takımı, iki maçı da kazanarak grubunda 9 puana ulaştı. Yeditepe’nin ormancısı Chaoscream de, geçen hafta olduğu gibi yine oldukça formundaydı.

Team Lane Guardians – Hodri Meydan karşılaşmasının ilk maçında TLG oyuncusu Sinirli Stalwark, Ezreal oyunculuğu ile ölümsüzlüğünü ve ölümcüllüğünü ilan etti. Rakibine Vadi’yi dar eden Team Lane Guardians, ilk maçı fevkalade bir oyun ile almasını bildi. 1’inci haftanın en dikkat çeken, Hodri Meydan’ın destek oyuncusu Washi ise amiyane tabirle elden ayaktan düşmüş gibiydi, oyunda varlığını hiç mi hiç hissettiremedi. İkinci maç ise bambaşka bir çizgide oynandı. Özellikle 5. ve 7. dakikalarda ilk kanın dökülmesi birçok kez an meselesi oldu fakat hemen herkes ölümün kıyısından döndü. Oyun boyunca muazzam bir performans sergileyen, orta koridorda üstünlük kurmasının yanı sıra bir ormancı gibi diğer koridorlara da sürekli  yardım için koşan Dtms’nin Lissandra mekanikleri göz alıcıydı. Maç içerisinde bu durdurulamaz güce karşı proaktif bir çözüm arayışına giren ve nitekim aradığını da bulan Hodri Meydan takımı, takım savaşlarını kazanmak için öncelikle Lissandra’yı egale etmek üzerine girişimlerde bulundukça Team Lane Guardians mağlubiyete bir adım daha yaklaştı. Ve en nihayetinde maç Hodri Meydan lehine tamamlandı.

Oyuna çok saldırgan başlayan Night Watch alt koridor oyuncuları Supra1 ve Blooregard Kazoo, agresif oyun tarzının karşılığını kısa zamanda almayı başardı ve kartopu etkisi yarattı. Kalista ve Thresh kombinasyonu ile rakibe koridoru zindan eden bu ikili şahane bir performans sergiledi. Maç boyunca Marmara Champions oyuncuları ya Ölüm Cezası’na çarptırıldı yahut Kyojin Des’in çıpasına yakalandı (bkz: üçüncü hâlin imkansızlığı). Ezici bir galibiyetle oyun tamamlandı ve maç 17-2 bitti. İkinci maçta galibiyet adına daha fazla girişimde bulunan Marmara, yine istediğini alamadı. İlk maçta arkasına aldığı rüzgarı ikinci maçta fırtınaya çeviren Night Watch nişancısı Supra1 ve etrafındaki koruma çemberi, rakibi çaresiz durumda bıraktı. Nexus kulelerine dayanan ve maçı kazanan yine Night Watch ekibi oldu.