1.BÖLGE MAÇLARI

 

BÖLGE FİNALİ HEYECANI ORTALIĞI SARDI  

 

Üniversite Ligi’nde 5 haftayı arkamızda bıraktık. Sürüsüne bereket maça tanık olduk ve her maçta ayrı bir heyecan duyduk. Oyuna ve oyunculuğa fazlasıyla doyduk. Hâl böyleyken 1. bölgede NEVRESİM TAKIMI, BAU ESPORTS GOLD, BAU ESPORTS BLUE VE KESTANELER, Bölge Ligi Finalleri’nde oynamaya hak kazandı. SÜLEYMAN DEMİREL ESPORTS VE GECELER 222 bu yarışa veda etti.

 

BAU GOLD VE KESTANELER arasında oynanan maçlar ile 1. Bölge’de 5 haftayı kapatmış olduk. İlk maçta ilk kanı, ilk kuleyi ve ilk ejderi alan BAU GOLD, tüm bunların üzerine bir de erkenden alınan Nashor’u ekleyince galibiyete kolayca ulaştı. Buna karşın ikinci maç çok daha çetin geçti. Oyunun direksiyonu maç içinde sürekli el değiştirdi. Kimin kazanacağını son ana kadar tahmin edemediğimiz oyundan zaferle çıkan yine BAU GOLD oldu. İki maçı da baz aldığımızda BAU GOLD ormancısı Stanislav’ın Lee Sin oyunculuğu, alınan iki zaferin de anahtarı sayılabilir nitelikteydi. Kör Keşiş’in dediği gibi: “Kendine hakim olursan, rakibe de hakim olursun.”

 

5 hafta boyunca oynanan maçlar arasında, en kısa süren mücadele bu bölgede yapılmıştı. Yalnızca 17 dakika 53 saniye sürmüş ve toplam 7 skor çıkmıştı. Bölgedeki en fazla skorun çıktığı maç ise 42-16 bitmişti.