4.BÖLGE MAÇLARI

 

4. BÖLGE FİNALLERİ 

HACETTEPE REIGNOVER – POWER SHOT arasındaki ilk maçta büyük bir talihsizliğe tanık olduk. POWER SHOT ormancısı PHYX, gittiği 3 baskında da skor almak ya da takım arkadaşlarına skor kazandırmak yerine kendisi skor verince hem psikolojik açıdan hem de oyun içinde geri düştü. REIGNOVER üst koridoru ise herkesi geride bırakacak muazzam bir Fizz performansı sergiledi. İkinci maçta da elle tutulur bir varlık gösteremeyen POWER SHOT takımı, seriyi 2-0 yenilerek tamamladı.

GAZI UNDERDOGS – RED CREW NTI GAMING mücadelelerinde ağırlıklı olarak ormancı şampiyonların yasaklanmalarını gördük. Buna karşın ilk maça en çok etki eden kişi Lee Sin seçimi ile GAZI ormancısı Zef Alien oldu. Ejderhanın Gazabı karşısında uzun süre çaresiz kalan RED CREW, 25. dakika dolaylarında biraz biraz rahatlamaya başladı. Takım savaşlarında, kitle kontrol açısından verimli şampiyon seçmiş olmalarının avantajını kullanarak rakibi Vadi’den silmeyi başardılar. İkinci maçta ise daha üstün bir performans ortaya koyan Erciyes Üniversitesi temsilcisi RED CREW, görev anlamında rakibini yoksul bıraktı. Vadi’de alınabilecek her şeyi aldıktan sonra 36. dakikada Ankara temsilcisinin Nexus Kuleleri’ne dayandı ve seriyi 2-0 kazanarak GAZI UNDERDOGS’un final hayallerini bitirdi.

RED CREW NTI GAMING ve HACETTEPE REIGNOVER ekipleri 3. Bölge Finali’nde karşılaştı. İlk maçı oldukça baskın bir şekilde kazanan HACETTEPE, “Bu final serisi 3-0 mı biter acaba?” diye düşündürttü. Nitekim 2. maçta beklentinin çok üstünde bir performansla oynayan RED CREW, seride eşitliği yakaladı ve durum 1-1 oldu. Eşitliği getiren maçta Vadi’nin iki yırtıcı şampiyonu Rengar ve Kha’Zix’in mücadelesine tanıklık etmek fırsatı da bulduk. Buna karşın 3. maç RED CREW takımı için gerçek bir facia, HACETTEPE içinse büyük bir ihtişamdı. Özellikle HACETTEPE nişancısı Eomer ve ormancısı Cursed Smurf’un yıldızlarının parladığı maçta RED CREW ekibi dakika 23 dolaylarında mecburen teslim olma yoluna gitti. Aynı senaryo 4. maçta da tekerrür edince Hacettepe Üniversitesi temsilcisi HACETTEPE REIGNOVER, 4. Bölge’nin en iyisi olma unvanına erişti ve böylelikle, kendi liginde ilk 4’e girenlerin mücadele ettiği Bölge Finalleri tamamlanmış oldu