2.BÖLGE MAÇLARI

 

2. BÖLGE FİNALLERİ 

Üniversite Ligi 2. Bölge Finalleri TEAM LANE GUARDIANS – HODRİ MEYDAN (BO3) serisi ile başladı. Bölge Ligi’nde yalnızca 1 defa kaybeden TLG takımı, maça çok hızlı ve istekli bir giriş yaptı. Erken safhada üst koridorda ilk kanı ve ilk kuleyi almayı başardı. Dur durak bilmeyen rotasyonları ile kısa sürede rakibinin bütün dış kulelerini düşürdü. Görüş avantajını iyi değerlendiren TLG, HODRİ MEYDAN takımını skorda, altında ve alınan kule sayısında bir hayli geride bıraktı. Her anlamda kurulan bu üstünlük ilk maçı TLG’ye getirdi. TLG bu maçı yenerken, özellikle üst koridora yapılan Shen tercihinin küresel etkisinden çok iyi faydalandı.

Bundan ötürü ikinci maç öncesi derhal bir Shen yasaklaması yapıldı. Aynı şekilde Lulu ve Braum için saygı yasaklamaları da yapıldı. Çünkü TLG destek oyuncusu Cage M’nin bu şampiyonlarla neler yapabildiğini ligde herkes öğrenmiş bulunuyordu. İlkine nazaran çok daha sakin başlayan maçta bir anda işler değişti. TLG orta koridoru DtmS, Ahri ile skorları art arda toplamaya başladı. İlerleyen dakikalarda olabilecek tüm istatistiklerde geri düşen HODRİ MEYDAN, ikinci maçtan da mağlup ayrılmak zorunda kaldı.

TEAM LANE GUARDIANS – NIGHTS WATCH eşleşmesinin kazananı, 2. Bölge’nin en iyisi olacaktı. İlk maçta NIGHTS WATCH ekibi rakibine ne kule ne ejder ne de başka bir şey bırakmadı. Özellikle alt koridor ikilisi Supra1’in Kalista ile Vadi’yi darmaduman etmesi sonucu, TLG takımı Bölge Finalleri’nde ilk mağlubiyetinin tadına bakmak zorunda kaldı. İkinci maçın seçim ve yasaklama ekranında hızlıca bir Kalista yasaklaması yapıldı. Elbette bu bir saygı niteliğindeydi. NIGHTS WATCH ise daha önce HODRİ MEYDAN’ın yaptığı gibi Lulu ve Braum’u yasaklamaya devam etti. Nitekim bu maçta TLG orta koridoru “sahne benim” dedi ve Orianna ile mükemmel bir performans sergiledi. Seride durum eşitlendi. Sonraki maçlarda ise, serinin  açılış maçından çok ama çok uzak bir görüntü içerisindeydi NIGHTS WATCH. Birçok pozisyonda “Aralarında bir iletişim kopukluğu mu var?” diye düşündürecek kadar hatalı hamleler yaptılar. İlk maçtaki aksiyonun aksine agresiflik ve verimlilik anlamında çok daha geriye düştüler. Böylelikle TEAM LANE GUARDIANS, 2. Bölge Finali’nde (BO5) 1-0 geri düşmesine rağmen 3-1 yapmayı ve 2. Bölge’nin en iyisi olmayı başardı.