4.BÖLGE MAÇLARI

AYNI KALAN GERİDE KALIR

Gazi Underdogs – Hacettepe Reignover karşılaşmalarının ilki  oldukça dengeli ve kontrollü başladı. Olağan dışı olan tek şey H.Reignover ormancısı Not On Smurf’un Camille şampiyonunu seçmiş olmasıydı. Başlangıçta baskın atmak ve koridorlara yardım etmek konusunda bir hayli pasif kalsa da ilerleyen dakikalarda -bilhassa ultisi olduğu zamanlarda- güzel işler ortaya koyan Not On Smurf, gayet iyi ve ideal bir performans sergiledi. Oyun uzadıkça bozulan dengeler ve Gazi Underdogs’un altın konusunda oldukça geriye düşmesi, hiç kule düşürememesi, global görevleri yapamaması gibi etkenlerden ötürü Hacettepe Reignover maçı kazandı. Keza ikinci maçta da iyi düzeyde bir oyun sergilen H.Reignover ormancısının incelikli Graves’i, rakibine yolun sonunu getirdi. Kanun Kaçağı’ndan kaçamadı Underdogs oyuncuları. Büyük Düellocu Fiora ile de şahane bir oyun ortaya koyan H.Reignover üst koridoru Deserted Turtle’ın bir sahnede, ölümün eşiğinden dönüp rakibinden 4 skor alışı da oyunun çoktan bittiğinin göstergesiydi.
Power Shot – Old School eşleşmesinin ilk maçı inanılmaz bir geri dönüşe sahne oldu. Gayet hızlı başlayan maçta ilk dakikalardan itibaren her koridorda ayrı bir hareket, ayrı bir olay vardı. Erken oyunda özellikle Power Shot nişancısı 1vannkazuv’un bir hayli geri düşmüş olmasının avantajını uzun süre elinde tuttu Old School. Heyacanın hız kesmediği mücadelede Power Shot takımı, tüm inhibitörleri açık ve Nexus kuleleri yıkıkken Baron Nashor’u katletti ve akabinde Kadim Ejderha’yı da rakibinden çaldı. Böylelikle başta harita avantajı olmak üzere çokça geri düştüğü maçta harika bir geri dönüşe, zafere imza attı. Diğer maçta ise Power Shot nişancısı 1vannkavuz, bambaşka bir ruhla ve gayretle indi sahaya. Rakiplerinin ciğerini tam 17 kez söken nişancı, takımına rahat bir galibiyet aldırdı ve haftayı kayıpsız kapattılar.
Kavgacı Ayyaş Sihirdar Vadisi’ni domine etti… Hacettepe Five takımı,  Red Crew NTI Gaming karşındaki ilk maçında müthiş bir takım oyunu oynadı. Özellikle H.Five ormancısı H5 Yalpagan, Gragas ile fıçı yağmuruna tuttu rakibini. Red Crew’in, kendisini bu yağmurdan koruyacak şemsiyeyi bulmasına, oyunu kazandıracak hamleyi yapmasına fırsat tanımadan maçı bitirdi. İkinci maçta daha istekli bir Red Crew vardı sahada. Yapılan rotasyonlar ve makro oyunlar anlamında daha başarılı olan Red Crew, ilk maçta yapması gereken her şeyi ikinci maça saklamış gibiydi. Nitekim bu dolu dizgin gidişata karşı formül üretmekte başarısız olan H.Five ekibi de bu defa bozgun alan taraf oldu. Her iki takımın da şu anda grupta 6’şar puanı mevcut. Bakalım haftaya neler olacak..